top of page

Розвиваючі ігри та вправи для дітей з синдромом Дауна

Вправи на координацію

1. Шнурівки.

 2. Збір дрібних предметів.

3. Ігри з молотком.

Б'ючи по предметах іграшковим молотком, дитина розвиває точність рухів рук, набуває стабільність корпусу і плечей. Існують різні іграшки подібного типу: музичні, конструктори, стукалки.

4. «Накидання на кільценанизувач».

Розвиває спритність, моторику, зап'ястя.

Робота з гіперчутливістю

1. Протирайте тканиною з різними текстурами підошву ніг і долоні рук малюка. Почніть з комфортних і таких, що переносяться відчуттів, повільно вводьте інші.

 2. Робота з тістом, пластиліном. На першому етапі тісто можна м'яти, розкачувати, тикати пальчиком. Потім в шматок тіста або пластиліну можна вдавлювати палички або якісь макаронні вироби (їжачок), гудзики (очі, квіти). 

3. Малювання пальчиками. Можна малювати пальчиками в спеціальних розмальовках. Дуже подобається дітям робити відбиток своєї долоні або ніжки. Ви можете разом з дитиною малювати пальчиком по розсипаній манній крупі, розлитому на підносі йогуртові або кремом для гоління. Можна, наприклад, намалювати що-небудь  крейдою на дошці і попросити дитину стерти це пальчиками.

 

Розвиток дрібної моторики.

1. Пальчикова гімнастика, яка сприяє підвищенню тактильної чутливості і розвитку необхідної рухливості і гнучкості пальців. Дитина із задоволенням буде виконувати пальчикові вправи, повторюючи за батьками, вчителями особливо, якщо ці вправи супроводжуються віршованим текстом.

2. Нарізання різних видів паперу. Використовуйте безпечні ножиці.

3. Намотувати і розмотувати мотузочки і стрічки. Як в грі «Дістань цукерку».

4. Діставати з води іграшки: спочатку руками, сачком або ложкою, потім – вудкою.

5. Закопувати і відкопувати дрібні іграшки з піску, але тільки руками. Можна просівати пісочок через сито, щоб знайти іграшку, яка «сховалася».

6. На вологому піску паличкою або пальчиками малюйте візерунки.

7. Викладати доріжку з камінчиків.

8. Прості конструктори, з яких можна збирати різні фігури.
9. Прищіпки.
10. Рамки-вкладиші з «гвоздиками».
11. Мозаїки.
12. Кубики.
13. Матрьошки.
14. Нанизування великих намистинок.

 

Варіанти ігор і вправ.

«Чарівний мішечок» – розвиває і активізує мову дітей. У мішечок покласти іграшки тварин. Попросити дитину витягнути з мішечка тварини. «Ой! А кого ти дістав? Кішечку. А як вона каже? Мяу. Повтори».

Гра «Опиши, яблуко» – розвиває смакові відчуття; розвивати мовлення дітей.

«Пір'їнка» – для розвитку дихання. Дуємо на пір'їнку.

«Травичка для корівки» – стимулює звуковимову «му»; закріплювати колір; виховувати інтерес до малювання.

«Рибак» – розвиває окомір, згинальні і розгинальні руху кистей рук. У двох мисках з водою лежать по 3 кубика і 3 кульки упереміш, потрібно вибрати кубики в одну миску, а кулі в іншу сачком.

«Влуч у ціль» – розвивиток спритність, моторику, зап'ястя. Постаратися потрапити м'ячем у ціль.

«Скачай стрічку» – розвиток загальної моторики. На туалетний папір приклеїти атласну стрічку, різної довжини і ширини, вчити дитину замотувати і розмотувати стрічку, розвиваючи зап'ястя.

«Покатай кульку» – розвиток великої моторики і зап'ястя. Можна взяти шматочок тіста. Спочатку мама катає по долоньці дитини кульку, а потім вчимо саму дитину катати кульку круговими рухами. Кулька може бути спочатку великою, а потім меншою.

«Зліпи колобка» – з тіста робити колобочки різного діаметру.

«Вилікуй ляльку» – в прозору склянку з водою кинути грудкою гуаш, вчити розмішувати (зробити ляльці ліки).
«Сищик» – закопувати і відкопувати дрібні іграшки з піску, але тільки руками. Можна просівати пісочок через сито, щоб знайти іграшку, яка «сховалася».

26689221ddd2103b1fb6a47bef149e76_edited.
2dfb56a1662f692d27205aab013de4a2_edited.
074681e61c2d0f0476f98f4708b89999_edited.
bottom of page