Як уберегти зір школярів?
Скільки часу можна проводити з гаджетами, щоб не зашкодити зору?
Гаджети — це дуже велике навантаження на зір. Не привчайте дитину до ігор на смартфоні. Пояснюйте, що телефон у першу чергу для того, щоб подзвонити, відповісти на дзвінок чи написати повідомлення.
Планшетом і комп’ютером можна користуватися 20–30 хвилин, потім обов’язково перерва. Для молодших школярів півгодини на день — це взагалі добова норма.
Чи можна читати в ліжку?
Читати лежачи не можна, адже це величезне навантаження на очі. Для того щоб читання не погіршувало зір, робити це треба сидячи. Книга має знаходитися нижче рівня очей, спина має бути рівною. Якщо нахил голови неправильний, виникнуть проблеми не тільки з очима, а й із шийним відділом хребта.
Однак, суворо забороняти дитині читати перед сном не можна. Адже тоді вона зробить це під ковдрою з ліхтариком або мобільним. Треба знаходити розумні компроміси.
Чи потрібні дітям під час шкільних занять перерви на гімнастику для зору?
Найкраща профілактика для зору і відпочинок для очей — активні перерви. Дітей під час перерв варто заохочувати до рухливих ігор на вулиці: пограти з м’ячем, побігати.
На уроках можна час від часу робити найлегшу гімнастику для очей: водити очима вгору-вниз, вправо-вліво, за годинниковою стрілкою і проти. Але не треба робити з цього нудне зобов’язання.
Чи можна займатися спортом дитині, яка має проблеми із зором?
Обмеження існують, якщо короткозорість у дитини швидко прогресує. Або якщо у школяра проблема із сітківкою ока.
Якщо ж таких проблем немає, то займатися спортом можна. Однак на фізкультурі варто користуватися лінзами, щоб не травмувати очі окулярами.